Szukaj
Najnowsze komentarze
Kategorie
Praca – ankieta

Gdzie pracujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Czy brać kredyt czy pożyczkę

2W przypadku wszelkich zobowiązań finansowych najważniejsze jest z naszego punktu widzenia, jako klientów zwracanie uwagi na koszty jakie będziemy musieli ponieść, jeśli idzie o jego spłatę. W tym względzie niestety bardzo łatwo jest wpaść w tak zwaną spiralę zadłużenia. Zwłaszcza w polskich warunkach, gdzie kredyt jest drogi. Oczywiście w tym względzie często zadajmy sobie pytanie, czy decydować się na kredyt, czy też znacznie lepszym rozwiązaniem będzie dla nas pożyczka. Nie ma na tego rodzaju pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno na rynku możemy spotkać się zarówno z tanimi pożyczkami, jeśli idzie o ich koszty obsługi, jak też z takimi kredytami. W związku z tym zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje dobrze jest przejrzeć różne oferty.

W tym przypadku na pewno nie warto decydować się na branie pożyczki w jakiś niepewnych firmach, które są w stanie narzucać nam nawet bardzo wysokie koszty związane z obsługą tego rodzaju pożyczek za małe kwoty. W takim przypadku zdecydowanie lepiej jest znaleźć tańszą możliwość pożyczania pieniędzy. Obecnie możemy korzystać między innymi z różnego rodzaju internetowych form pożyczania pieniędzy od osób indywidualnych. W takim przypadku pozbywamy się balastu jaki jest związany z dodatkowymi kosztami, choćby pozyskania takich pieniędzy. Na nas spoczywa jedynie obowiązek spłacenie pożyczonej sumy, a także odsetek, które są jasno ustalone. W związku z tym tego rodzaju pożyczki są znacznie prostsze, także na poziomie samej konstrukcji umowy pożyczki.

Komentarze do “Czy brać kredyt czy pożyczkę”

  • robo HD pisze:

    Wydaje mi się, że trzeba się zastanowić co będzie dla nas bardziej korzystne – kredyt czy pożyczka. Jeżeli potrzebujemy większej sumy to na pewno lepszym rozwiązaniem będzie kredyt, tylko aby go otrzymać należy spełnić dużo bardziej rygorystyczne warunki. Pożyczka sprawdza się przy niewielkich kwotach ale jej wadą jest wysokie oprocentowanie.