Szukaj
Najnowsze komentarze
Kategorie
Praca – ankieta

Gdzie pracujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Banki w trosce o klienta

1Współcześnie każdy z nas ma do wyboru wiele banków. Chętnie powierzamy im pieniądze ponieważ czujemy się bezpieczni. Trudniej nas okraść jeśli pieniądze są na koncie bankowym, niż jeśli trzymamy je w domu, w szufladzie. Warto zauważyć również to, że banki bardzo zabiegają o swoich klientów. Na rynku jest wiele takich instytucji, dlatego też tak trudno jest przyciągnąć do siebie klientów. Szukając banku najlepszego dla siebie, warto się zastanowić, czy częściej będziemy robić na przykład przelewy bankowe, czy po prostu chcemy zdeponować większą sumę, która w najbliższym czasie nie będzie nam potrzebna. Banki mają różnorodne oferty.

W niektórych bardzo opłacalne są lokaty, ale zazwyczaj w takich bankach pobierane są wyższe opłaty za samo prowadzenie konta bankowego. Jeśli więc bardziej zależy nam na darmowym rachunku, skupmy się na nim w trakcie poszukiwania banku. Na pewno nie można oczekiwać, że bank będzie miał każdą ofertę bardzo atrakcyjną. Nie oszukujmy się nawet. To są instytucje które chcą zarobić i na czymś muszą zarabiać. Współczesne banki coraz częściej oferują również bezpłatne konta internetowe. Trzeba jednak znać się na obsłudze komputera i poruszaniu w sieci internetowej. Zwykle w takiej sytuacji darmowe jest jedynie to co klient banku robi sam. W trosce o klientów banki wymyślają również okresowe oferty na wyżej oprocentowane lokaty. Warto z nich korzystać, jednak zawsze należy dokładnie przeanalizować umowę i upewnić się, że lokata przyniesie nam same korzyści.

Komentarze do “Banki w trosce o klienta”

  • Gimba-Man pisze:

    Chyba nikt nie ma wątpliwości, że banki troszczą się tylko o własne interesy a ta niby troska o klienta ma na celu tylko i wyłącznie przyciągnięcie nowych klientów i utrzymanie starych aby czerpać z nich korzyści, czyli przyjmować pieniądze na nisko oprocentowane lokaty, udzielać wysoko oprocentowanych kredytów, pobierać opłaty za prowadzenie kont, kart kredytowych, debetowych itp. Liczy się tylko zysk.